Konkurs_label Logotyp
Page_view_10257245_10204008619322239_6189622493124894889_o

Porady Magdy Przygońskiej

Rola koordynatora projektu to nierzadko niewdzięczna robota. Trzeba jednocześnie być sprawnym księgowym, który pilnuje wydatków, liderem, który motywuje ludzi do działania i PR-owcem, który z pasją opowie o projekcie. Nietrudno o potknięcie, ja zaliczyłam ich wiele! Co powiedziałabym sobie samej, gdybym mogła cofnąć się w czasie?

  1. Wyjdź poza swoją strefę komfortu. Tylko przełamując swoje własne ograniczenia masz szansę na rozwój.
  2. Zapali innych ten co sam płonie! Dbaj o swoją motywację. Udało Ci się zdobyć pieniądze, przekonać lokalną społeczność do swojego pomysłu? Świetnie! Zapamiętaj to uczucie i wracaj do niego myślami w chwilach kryzysu.
  3. Nie wszystko układa się po Twojej myśli i zaczynasz wątpić w sens realizowania projektu? Nie zrażaj się. Bądź przygotowany na kryzys. Już na samym początku warto zaplanować środki zaradcze.
  4. Nie trzymaj się kurczowo planu, bądź otwarty na zmiany, ale niech cel projektu od początku będzie jasny i zrozumiały dla wszystkich jego uczestników.
  5. Nie bój się poświęcić czasu na budowanie zespołu, integrację i wzajemne poznanie. To nigdy nie jest czas stracony.
  6. Poznaj potencjał swojego zespołu, odkryj jakie talent mają ludzie z którymi realizujesz projekt. Ta wiedza przyda Ci się w najmniej spodziewanych momentach.
Pomysły na społecznikowskie DIY

PRAKTYCZNE PORADY
Mural z mchu, ławka z palety, doniczka z opony czy samodzielnie zrobiony nawóz do roślin – pomysłów na DIY jest całe mnóstwo, a dzięki ich poznaniu dzielnicowe podwórka nabiorą kolorów i wyjątkowego klimatu. Zobaczcie, co można wyczarować praktycznie bezkosztowo!   
WIĘCEJ
Latest_square_diy

Fundacja czy stowarzyszenie? Co jest lepsze dla Społecznika?

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
 Wśród inicjatyw społecznych możemy zauważyć dwie główne formy prawne - fundacja lub stowarzyszenie. Czym się różnią i jak podjąć decyzję dowiecie się z poniższego tekstu. 
WIĘCEJ
Latest_square_startup-photos

Społeczniku przygotuj się do jesieni

PRAKTYCZNE PORADY
Zanim jednak dni staną się jeszcze krótsze, a noce coraz zimniejsze- co powinniśmy wpisać do swojego kalendarza, aby dobrze przygotować się na nadejście jesieni?   
WIĘCEJ
Latest_square_still-life-hedgehog-decoration-herbstdeko
Latest_square_summer-still-life-daisies-yellow

Jak zorganizować wspólną, zieloną przestrzeń?

TO DZIAŁA
Kawałek zieleni cieszy każdego, kiedy możliwości są skromne staramy się o zielony parapet, ukwiecony balkon, donice na tarasie. Nawet jeśli nie mieszkamy w domu z ogródkiem czasem pojawia się szansa na zieloną przestrzeń. Tyle, że wspólną, a to zawsze trochę wyzwanie, szczególnie jeśli nie znamy ...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-541523

Dobre wrażenie

MERYTORYCZNY SPOŁECZNIK
Ponoć można je zrobić tylko raz. I to, jakie ono będzie ma duży wpływ na to, jak będziemy postrzegani przez innych. O tym dlaczego warto jest zadbać o to, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie, słów kilka. Czas jaki mamy na to, aby wywrzeć to kluczowe wrażenie, jest wyjątkowo krótki. Niektóre badan...
WIĘCEJ
Latest_square_pexels-photo-297755

8 porad jak dobrze wykorzystać wakacje

PRAKTYCZNE PORADY
Społecznik też człowiek i odpocząć musi. Osoby bardzo aktywne, które wiele swoich działań i uwagi kierują na innych, często mają problem z odpoczynkiem. Ale przecież sposobów na spędzenie wakacji jest mnóstwo, trzeba tylko znaleźć odpowiedni dla siebie. Nie podpowiadamy pięknych miejsc na urlop, ...
WIĘCEJ